Kobieta businesswoman siedzi przy aucie

Kredyt samochodowy dla „zielonych” – szybkie wprowadzenie w temat

Nie każdy jest dzisiaj dobrze zorientowany w kwestiach, które dotyczą różnych kredytowych rozwiązań. Takie są fakty. Na szczęście jednak, rozwój internetowej sieci oraz innych kanałów komunikacji i dostępu do informacji, umożliwia nam znacznie bardziej uproszczone zdobywanie wiedzy, niż jeszcze powiedzmy dekadę temu. W niniejszym tekście dowiecie się, w jaki sposób postępować, aby mieć nieco bardziej swobodne podejście do kredytów na samochód i przede wszystkim, nie bać się gdy przyjdzie Wam stanąć przed ostatecznym wyborem opcji. Nie ma co przedłużać, zaczynajmy.

Mężczyzna kieruje samochodem
Porównaj oferty kredytów samochodowych

Porównanie ofert kredytowych

Gdy chcemy wziąć kredyt na samochód, a nie znamy się na zagadnieniu, zwykle myślimy, że mamy jedynie możliwość, by zakupić osobówkę. Błąd, ponieważ kredyt możemy wziąć także na zakup łodzi motorowej oraz innego typu pojazdów. Poza tym, jeśli ktoś nie zna się na realiach kredytowania, spojrzy tylko na wysokość miesięcznej raty. Teraz przydatna lekcja dla laików – pamiętajcie już na zawsze – rata, to tylko część kosztów kredytu. Dodatkowo, trzeba do tego doliczyć prowizje i ubezpieczenia, rozmaite opłaty manipulacyjne, lista jest długa. Najlepiej zrobicie wówczas, gdy dokładnie przeanalizujecie oferty, które w ogóle bierzecie pod uwagę. Nie znacie się na tym? Potrzebne informacje znajdziecie w necie, a poza tym ,zawsze możecie też udać się do kogoś, kto świetnie się na tym zna. Doradcy kredytowi, to duża grupa specjalistów na rynku, na pewno nie będziecie mieli kłopotu ze znalezieniem takiej osoby w swoim mieście. Jestem o tym niemal przekonany.

Leasing

Popularnym i nieco tańszym rozwiązaniem jest leasing. Jest to proces dedykowany specjalnie dla osób, którzy potrzebują auta zarówno na użytek własny jak i pod działalność gospodarczą. Koszty leasingowe są znacznie niższe niż w przypadku kredytu samochodowego. Dzięki przekazanemu prawu do korzystania z pojazdu, jego nowy właściciel płaci wygodne i elastyczne raty. W przypadku zakupu nowego samochodu na firmę, może podciągnąć koszty wynikające z leasingu do podatku VAT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *